Նոյեմբերի 30-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարեց Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի երկրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ դեկտեմբերի 3-6-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը: ԱԺ երկրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել են 12 հարց եւ 2 միջազգային պայմանագիր: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել է 83 հարց, այդ թվում` 23 միջազգային պայմանագիր:
Դեկտեմբերի 3-ին տեղի կունենան ԱԺ մի շարք մշտական հանձնաժողովների նիստեր, որոնցում քննարկված նախագծերը նույնպես կարող են ներառվել օրակարգերում:
Հինգերորդ գումարման ԱԺ երկրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու եւ դեկտեմբերի 3-6-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն ԱԺ դեկտեմբերի 3-ի նիստում:

30 ноября состоялось рабочее совещание НС, которое вел Председатель НС РА О.Абраамян.
бсуждались  проекты решений повесток дня второй сессии НС пятого созыва и четырехдневных  заседаний НС 3-6 декабря. В  проект повестки дня второй сессии НС вошли 12 вопросов и 2 международных договора.  В проект повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС включено 83  вопроса, в том числе 23  международных договора.
3 декабря состоятся заседания ряда постоянных комиссий НС. Обсужденные на них проекты   также могут быть внесены в повестки дня.
Проекты повесток дня второй сессии и четырехдневных  заседаний 3-6 декабря НС пятого созыва будут утверждены на заседании НС 3 декабря.